Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Define: Good Husband & Good Father

2 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Define: Good Husband & Good Father Empty Define: Good Husband & Good Father Thu Mar 22, 2012 10:56 am

KitKitty

KitKitty
 
 

Base sa na experience sa mga Mommies diri sa BB.
Pano nyo nacacategorize si hubby sa pagiging good husband and good father?



Unya na akoa ky lihok c bugoy,di ko kaseryoso.char! Very Happy

2Define: Good Husband & Good Father Empty Re: Define: Good Husband & Good Father Fri Mar 23, 2012 8:44 am

QueenBee

QueenBee
 
 

First of all, a Father may not be a Husband...hehehe..Because Husband is a legal term to married people. And also, a husband may not be a father (kay og wa diay anak). Ideally, a good father must be a good husband. Lisod i-define man kay depende sa sitwasyon man gud. As long as the Father i-prioritize kanunay ang welfare sa iyang pamilya, in all aspect, he's a good one.

3Define: Good Husband & Good Father Empty Re: Define: Good Husband & Good Father Fri Mar 23, 2012 10:34 am

KitKitty

KitKitty
 
 

Pwede Good Partner muna bago Husband?hehehe ky was pa man mi sakal kaya partner sa..

Matawag nakog 99% na Good Father c partner nako ky labina sa iyahang anak,grabe magworry,ug naa cya permi ni baby,moabsent o mohalfday sa work para mahatod lang mi sa check-up kada buwan ni baby,aron masure na safe mi.mobantay sa yahang anak kng magpasalon ko,labina sa gabii inig uli gikan sa trabaho,mobantay ky baby,mo OT aron naay dugang sweldo..Kung naa sa work naman kada taod2x tawag para mangamusta..hehehe

Sa pagiging Good partner sa nahitabo namo sa karon,matawag nakog Good Partner cya,di lang tong sauna ky manjaraw man ning daku,hehehe...Sa karon gialagaan man ko niya bisan kapoy na sa trabaho,cya magbuhat sa dapat mga buhatonon nako,usahay makita sa hitsura na kapoy na cya pero Go japon..ug kanang mosulti ko,pahumanon sako niya bago cya..pero ang importante mao na Good Partner cya para nako kung...kanang bisyo nako,sa mga pang-echos,like lotion,cream ug uban pa..tagaan ko niya,siya pa jud nagapalit sa mall o grocerihan.heheheh




Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum